تبلیغات
مجله اینترنتی 72دال - برهانی: سه سال در استقلال تحمل کردم

مجله اینترنتی 72دال

منوی اصلی

جستجو

آخرین عناوین

مجله اینترنتی 72دال

محل قرارگیری بنر افقی شما
محبوب کن - فیس نما

برهانی: 3 سال در استقلال تحمل کردم

مهاجم سابق استقلال مسائلی پیرامون دوران حضورش در این تیم و عدم گلزنی در موقعیت‌های خوبی که از دست داد، عنوان کرد.

آرش برهانی در گفت‌وگوی حضوری با برنامه نود با بیان اینکه 9 سال در استقلال بودم و اتفاقات خوب و بد زیادی دیدم، اظهار کرد: امشب به برنامه نود آمدم تا انتظارات و ناراحتی‌ها را بگویم و حق هواداران است تا این موضوعات را بدانند؛ البته الان شرایط استقلال حساس است و دوست ندارم حواشی درست شود و جو متشنج باشد که به همین دلیل برخی مسائل را نمی‌گویم؛ اهل بگم بگم هم نیستم و هر حرفی را کامل می‌زنم یا نمی‌زنم.

برای دیدن ادامه مطلب به «ادامه مصاحبه» مراجعه کنید.وی درباره آمار گل‌های خود ابراز کرد: 220 بازی انجام دادم که فقط 60 مسابقه را به‌عنوان مهاجم نوک به میدان رفتم ولی در سایر مسابقات وینگرهای راست یا چپ بودم که به همین دلیل آمار گل‌هایم شاید کمی پایین باشد؛ به همین دلیل دوست دارم با وینگرها مقایسه شوم.


مهاجم سابق استقلال با اشاره به اینکه فصل 87 مهاجم نوک بودم که 35 یا 36 گل زدم، گفت: در لیگ‌های هفتم و هشتم مهاجم نوک بودم و یک فصل بعد فقط 6-5 مسابقه در این پست به میدان رفتم؛ در لیگ سیزدهم به بعد نیز یک گل می‌زدم و در دیدار بعد هم به زمین می‌رفتم اما یک نیمه که گل نمی‌زدم، سریع تعویض می‌شدم و 5 مسابقه به نیمکت می‌رفتم که این شرایط را سه سال تحمل کردم؛ الان بازیکنانی هستند یک بازی بیرون می نشینند تیم را بهم می‌ریزند یا خودشان شرایط‌شان تغییر می‌کند.


برهانی درخصوص حضورش در فوتبال اظهار کرد: در پاس جوان بودم و تازه به لیگ برتر آمدم؛ جواد نکونام در آن مقطع خیلی به من کمک کردم؛ مهاجمان زیادی مثل خداداد عزیزی، رسول خطیبی، بیاتی‌نیا، بهرام اسماعیلی و .... داشتیم که در سطح تیم ملی قرار داشتند؛ من هم به این تیم اضافه شدم و با انگیزه‌های آقای همایون شاهرخی امید به بازی داشتم.


وی پیرامون لژیونر شدنش به لیگ امارات و بازگشت به ایران عنوان کرد: لیگ امارات را خیلی دست کم گرفته بودم چون وقتی با تیم‌های این کشور بازی می‌کردیم، گلزنی داشتم؛ به همین دلیل نتوانستم موفقیتم را در لیگ این کشور ادامه دهم.


مهاجم سابق تیم ملی یادآور شد: اهل تمرین اختصاصی و جداگانه کار کردن نبودم و وقت نداشتم؛ سعی می‌کردم برای تیمم مثمر ثمر باشم ولی بعضی مواقع کار با وزنه انجام نمی‌دادم.


برهانی اضافه کرد: در بازی‌ها تمام توانم را برای موفقیت تیمم می‌گذاشتم؛ من نفر اول کارهای هجومی تیمم بودم؛ الان تیم‌های بالای جدولی موقعیت‌های زیادی از دست می‌دهند ولی من در اواخر زمان بازی خود شاید از 10-9 موقعیت یک گل می‌زدم و برخی مواقع در 10 دقیقه سه گل به ثمر می‌رساندم.


او با بیان اینکه دنیزلی مربی بسیار خوبی برای من بود، اظهار کرد: تمام مربیانم را دوست دارم و به من خدمت کردند اما دنیزلی می‌دانست من بازیکن روحی هستم، جواد نکونام چه خصوصیاتی دارد و ... ؛ طوری برخورد داشت که هیچکس از دست او ناراحت نمی‌شد؛ دنیزلی ماهی یکی، دو بار بازیکنان را به خانه خود دعوت می‌کرد تا صحبت کنیم؛ در کل دنیزیلی خیلی برای بازیکن وقت می‌گذاشت.


دومین گلزن برتر تاریخ لیگ برتر ابراز کرد: یادم می‌آید در استقلال یک موقعیت خراب کردم ولی سه بازی بعد از آن در لیست نبودم و چهار مسابقه کاملا روی نیمکت قرار داشتم و حتی یک دقیقه به زمین نرفتم؛ اگر گل می‌زدم دقیقه 70-60 تعویض می‌شدم و اگر نمی‌زدم در پایان نیمه بیرون می‌رفتم و این شرایط را تحمل کردم؛ با تمام مربیانی که در استقلال کار کردم، راحت بودم و سعیم این بود با کسی مشکل نداشته باشم.

برهانی در حمایت از مهاجمانی مثل طارمی که موقعیت‌سازی می‌کنند، گفت: 70  درصد کارهای تهاجمی پرسپولیس روی دوش مهدی طارمی است؛ نمی‌شود که موقعیت ساختن طارمی را نادیده گرفت؛ آیا موقعیت درست کردن در فوتبال خوب یا بد است؟؛ در ایران طوری برخورد می‌شود که این مسئله مهم نیست؛ مطمئنم الان مهدی طارمی فشار زیادی تحمل می‌کند ولی بدانید در پرسپولیس یا استقلال ، 17-16 گل زدن هنر است.


مهاجم سابق استقلال اضافه کرد: الان خیلی از مهاجمان در 300-200 بازی فقط 50-40 گل می‌زنند اما این دلیل نمی‌شود مثمر ثمر نباشند و شاید نوع بازی‌شان شکل دیگری بوده است؛ من همیشه سعی کردم با عملکردم نشان دهم گلزن هستم.

 

برهانی یادآور شد: اگر با علی دایی، وحید هاشمیان، مهدی مهدوی‌کیا، علیرضا نیکبخت و ... هم دوره نبودم، مطمئنا الان بالای 100 بازی ملی داشتم اما باز هم برای من موجب افتخار است در جام جهانی و جام ملت‌های آسیا بازی کردم.


او درباره اینکه گفته می‌شد برخی بازیکنان در تیم ناصر حجازی کم‌کاری می‌کردند، گفت: در کل شاید این مسائل را در فوتبال بگویند اما به شخصه اصلا چنین چیزی را قبول ندارم؛ مخصوصا بازیکن تیم استقلال نمی‌تواند به خاطر فلان مربی شرافت خود را بفروشد و اصلا در استقلال چنین چیزی را ندیدم.


مهاجم سابق تیم ملی درباره عملکرد ایران در جام جهانی 2006 عنوان کرد: انتظارها در جام جهانی 2006 از تیم ملی بالا بود که استرس را به بازیکنان داد؛ تیم ما می‌توانست در آن رقابت‌ها نتایج عجیب و غریبی بگیرد تا تیم دوم بالا برویم ولی آن تیم حیف شد و البته بازیکنان زیادی آسیب دیدند.


برهانی پیرامون هم‌بازی بودن با علی دایی عنوان کرد: علی دایی همیشه، حتی در تمرینات دوست داشت برنده باشد؛ یکی از استثنایی‌ترین و بهترین کسانی که از نزدیک دیدم که آنقدر اراده و پشتکار داشته باشد، علی دایی است؛ واقعا حق او است چنین جایگاهی داشته باشد.

 

او درخصوص جدایی از استقلال گفت: اصلا انتظار نداشتم چنین برخوردی با من صورت بگیرد چون 9 سال بدون منت و خواسته در این تیم بازی کردم؛ همیشه مدیران عاملی مثل فتح‌الله‌زاده، علی نظری، امیری و ... شاهد بودند که قرارداد بستن من چند دقیقه طول کشید؛ مثل تیم‌های معمولی، خیلی راحت قرارداد بستم؛ اصلا نمی‌گفتم اول پول می‌گیرم و بعد قرارداد می‌بندم؛ سال اولی که آقای گل شدم پیشنهادهای بالاتری داشتم ولی در استقلال ماندم.


مهاجم سابق استقلال و تیم ملی با بیان اینکه در اواخر بازی گل می‌زدم ولی روی نیمکت می‌نشستم، اظهار کرد: خیلی‌ها گفتند اگر مصاحبه می‌کردم حقم را می‌گرفتم؛ چنین رفتارهایی داشتم ولی انتظارم این بود وقتی از استقلال می‌رفتم برخورد خوبی صورت بگیرد اما به یک باره دیدم با اینکه قرارداد ندارم، اسمم را در لیست مازاد زدند.


برهانی اضافه کرد: انتظار نداشتم نامم را در لیست مازاد رسانه‌ها بگویند؛ بعد دیدم آقای منصوریانی به استقلال آمده که آقایان حجازی و قلعه‌نویی می‌گفتند او برای این تیم زحمت کشیده است؛ علی آقا(منصوریان) بزرگ این تیم بود و همراه هم در استقلال یک سال بودیم؛ انتظار داشتم شرایطم را درک کنند ولی با اینکه اینطور بود، چنین رفتارهایی انجام دادند.


او پیرامون دخالت برخی افراد در جدایی‌اش از استقلال ابراز کرد: متاسفانه یک سری بازیکن صحبت‌هایی کردند و از نیم‌فصل با مسؤولان حرف زدند که من اهل باندبازی هستم و تیم را برهم می‌زنم اما خدا را شاهد می‌گیرم تمام بازیکنانی مثل حنیف عمران‌زاده، فخرالدینی و ... می‌دانند چنین چیزی نبوده است.


مهاجم سابق استقلال یادآور شد: یک روز بازیکنان از من خواستند و به آقای افشارزاده زنگ زدم و گفتم بچه‌ها خیلی از مسائل مالی ناراحت هستند و می‌گویند تا پول ندهید، تمرین نمی‌کنیم که گفت تمرین نکنند؛ آقای علی نظری به من زنگ زد و این مکالمه با آقای افشارزاده را گفت که بعد از آن دوباره شب با آقای افشارزاده این حرف را زدم و تمام بازیکنان را برای تمرین جمع کردم و میانجی‌گری انجام دادم؛ 


برهانی تاکید کرد: امسال آرش برهانی نیست اما با اینکه سابقه نداشته در تاریخ استقلال تمرین تعطیل شود، در این فصل این اتفاق افتاده است؛ هر بازیکنی که به استقلال می‌آید، می‌داند شرایط مالی چطور است؛ امسال که آرش برهانی نبود که باند درست کند تا تمرین تعطیل شود یا کارهای دیگر باشد.


او ادامه داد: با تمام هم‌تیمی‌های خود ارتباط خوبی داشتم و دارم ولی دوست نداشتم دوست من که روبوسی و احوال‌پرسی می‌کند، پشت سرم حرفی بزند؛ درست نیست اسم را بگویم چون یک زمانی با آنها هم‌بازی بودم ولی اطمینان دارم هواداران کم کم این افراد را می‌شناسند؛ تاریخ مشخص می‌کند و ماه پشت ابر نمی‌ماند.


مهاجم سابق تیم ملی با بیان اینکه مهرداد اولادی از نظر روحی شکننده بود، گفت: مهرداد از مسائل ریز و کوچک ناراحت و افسرده می‌شد؛ اگر یک بازی به زمین نمی‌رفت خیلی غصه می‌خورد که همه به او دلداری می‌دادند.


برهانی درباره انتقادات از استقلال عنوان کرد: اگر صحبت یا انتقاد سازنده هم شود، انگ می‌زنند که پیشکسوت یا بازیکن بیرون بوده و می‌خواهد شرایط را برهم بزند.


دومین گلزن برتر تاریخ لیگ برتر درباره اعتقاد به خرافه‌گرایی عنوان کرد: فرشید طالبی قلم‌بندی به من داد که در چهار بازی پیاپی گل زدم ولی بعد از گم کردن آن دیگر سخت گلزنی می‌کردم.


برهانی با بیان اینکه هر بازیکنی جای من بود، از لیگ یازدهم به این طرف 5 بازی هم دوام نمی‌آورد، اظهار کرد: خیلی شرایط سخت بود ولی مهم‌ترین نکته برای من روحیه داشتن در فوتبال بود؛ بالای 20 بازی در زمان حضورم در فوتبال گل زدم ولی هفته‌ها بیرون نشستم؛ این اتفاق بازیکن را نابود می‌کند؛ یک بازیکن تعویض می‌شود درخواست رضایت‌نامه می‌کند، سمت نیمکت نمی‌رود و ... اما چنین شرایطی را تحمل کردم.


او درمورد حضورش در ابتدای فصل در پیکان گفت: پیکان باشگاه بسیار خوبی است و آقای مجید جلالی هم مربی سابقه مشخصی دارد؛ ابتدای فصل تصمیم داشتم در استقلال خداحافظی کنم ولی بعد از صحبت با آقای جلالی به پیکان رفتم اما بعد از مصدومیتم که در هفته دوم اتفاق افتاد و با اینکه مصدومیتی بیش از دو هفته نداشتم، در پیکان چهار ماه و نیم از فوتبال دور بودم که در برگشت بازیکنانی مثل منشا، آقاخان و نعمتی خوب کار می‌کردند و با نظر آقای جلالی جدا شدم.


مهاجم سابق استقلال اضافه کرد: مطمئنا دیگر به بازی کردن برنمی‌گردم ولی فعلا تصمیمی ندارم درباره مربیگری نظر بدهم.


برهانی تاکید کرد: اگر بیشتر به من اعتماد می‌شد و از نظر روحی راحت بودم، مطمئنا بهتر کار می‌کردم اما اینطور نبود چون بعد از یک گل و پاس گل نیمکت‌نشین می‌شدم.


او اظهار کرد: از 220 بازی تنها 60 بازی به‌عنوان مهاجم نوک بودم که اگر در تمام مسابقات در این پست که تخصصی‌ام است، قرار می‌گرفتم، بیش از 200 گل می‌زدم.

 

مهاجم سابق استقلال در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بهترین گلزنان ایرانی که با آنها هم‌بازی بوده است، عنوان کرد: آقایان دایی، رضا عنایتی، فرهاد مجیدی، علی سامره، علی لطیفی و علی موسوی گلزنان خوبی بودند ولی گل نزن در فوتبال ایران نداریم.


برهانی ابراز کرد: ببینید مهدی طارمی در این دو سال چقدر اذیت شد ولی من از سال 91 چنین شرایطی را تحمل کردم اما با این حال تماشاگران استقلال همواره از من حمایت کردند و با اینکه موقعیت‌های زیادی از دست دادم، همیشه هواداران استقلال من را آرش آقای گل تشویق می‌کردند و لطف‌شان شامل حالم می‌شد.


تهیه و تدوین: هفتاد و دو دال

منبع: varzesh3.comلینک های مرتبط :

دانلود میخوای؟ لینکده هست! کلیپ و ویدیو میخوای؟ کانال 72 و پست آپارات هست! موزیک میخوای؟ موزیکّده هست! نقد و بررسی میخوای؟ فکّده هست! اهل تکنولوژی هستی؟ تکّده هست! شایدم هوس تفریح کردی، جوکّده هست! شایدم اینارو دقیقا نمیخوای، پستای +72 (هفتاد و دو پلاس) هستن...
وبسایت هفتاد و دو دال مناسب برای هر سلیقه!
عضو باشگاه نویسندگان
ثبت شده در ساماندهی
ایمیل ها:
*{Matina.j72@gmail.com}*
{matinjavid@outlook.com}
{matinansarijavid@yahoo.com}
-------------------------------------
تاریخ ساخت وب: ١١/١/١٣٩٣
Since: 31.3.2014

- متین انصاری جاوید -

آمار سایت

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

امکانات سایت


خبرنامۀ پیشرفته
هفتاد و دو دال


دانلود تولبار
هفتاد و دو دال

Get our toolbar!

دانلود، ویدیو آنلاین، جوک و تفریح و عکس، موسیقی و ترانه، بحث های داغ و نقد و تکنولوژی و... همه در مجله اینترنتی هفتاد و دو دال!

تغییر تم


انتخاب رنگ تم

سبک کانتینر