5 هزار فرزند حاصل ازدواج زنان ایرانی با خارجی‌ها
۱۰ام آذر ۱۳۹۶ گوناگون

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: تا کنون برای پنج هزار نفر از فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی به ویژه افغان‌ها در این استان پرونده تابعیتی تشکیل شده است.

به گزارش«هفتاد و دو دال»، محمد عجمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این افراد فرزندانی بودند که به سن ۱۸ سال رسیده و شرایط قانونی لازم را برای تغییر تابعیت خود به ایرانی دارند، اظهار کرد: بخشی از این تعداد تاکنون شناسنامه ایرانی دریافت کرده‌اند و سیر مراحل قانونی برای بقیه آنها در دست انجام است.

وی ادامه داد: برآورد می شود در خراسان رضوی ۲۰ هزار فرزند حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی اعم از رسمی، قانونی و غیرقانونی وجود دارند که عمده شوهران آنها مردان افغان هستند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: در سالهای گذشته در مجموع ۱۲ هزار ازدواج بین زنان ایرانی و مردان خارجی انجام شده که از این تعداد تاکنون ۶ هزار مورد آنها قانونی شده و به ثبت رسیده است.

وی افزود: باید ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی در چارچوب قانون باشد. چنین مواردی پیش از ازدواج باید به دولت اعلام و بعد از صدور مجوز انجام گیرد و ثبت رسمی شود، در غیر این صورت فرزندان حاصل از این ازدواج‌ها برای دریافت مدارک هویتی دچار مشکل می‌شوند.


مطالب پیشنهادی