تماس تلفنی پادشاه عربستان با رهبران آمریکا و انگلیس
۲ام دی ۱۳۹۶ گوناگون

پادشاه عربستان با دونالد ترامپ و ترزامی تلفنی گفت‌وگو کرد و برای مقابله با آنچه که “تهدیدات ایران علیه ریاض خواند” دست به دامان آمریکا و انگلیس شد.

به گزارش«هفتاد و دو دال»، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی شامگاه چهارشنبه تلفنی با ترامپ گفت‌وگو کرد. رییس جمهور آمریکا نیز گفت که کشورش تلاش شبه نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن ریاض با موشک بالستیک را محکوم می‌کند.

ترامپ در این تماس تلفنی به پادشاه سعودی اطمینان داد که ایالات متحده در رویارویی با تهدیدات امنیتی که ریاض را تهدید می‌کند، در کنار عربستان سعودی ایستاده است.

شاه سعودی همچنین در تماسی تلفنی با ترزا می، نخست وزیر انگلیس از «نقش تخریبی ایران» در منطقه انتقاد کرد. ترزا می نیز گفت که انگلیس تلاش شبه نظامیان یمنی برای هدف قرار دادن عربستان برای موشک بالستیک را محکوم می‌کند.

بنابر اعلام کاخ پادشاهی عربستان، در این گفت‌وگو همچنین بحث ارائه‌ی کمک‌های بشردوستانه به یمن نیز مطرح شد. خبرگزاری عربستان اعلام کرد که می در این تماس تلفنی بر “ضرورت توجه جامعه بین‌المللی به نقش تخریبی ایران که ثبات منطقه را تهدید می‌کند” تاکید کرده است.

روز چهارشنبه منابع یمنی اعلام کردند که یک موشک بالستیک را به سوی ریاض پرتاب کرده‌اند؛ خبری که مسئولان سعودی آن را تایید و مدعی شدند موشک را بر فراز ریاض ساقط کرده‌اند.


مطالب پیشنهادی